KOSMETYKI

Mustela czy Ziaja oto jest pytanie

17 maja 2012

Nadeszła wiosna, a wraz z nią wysokie temperatury i palące słońce ( ukochane przeze mnie), które może zagrażać skórze naszych maluchów. Dlatego też jak każda mama stanęłam przed dylematem wyboru kremu przeciwsłonecznego. Kupiłam dwa produkty: tańszą Ziajkę i dużo droższy, z mojej ulubionej firmy Mustela.

Przetestowałam oba i muszę przyznać, że jestem zaskoczona jakością Ziaji. Krem chroni bardzo dobrze, ładnie pachnie, troszkę gorzej się wchłania, ale nie ma tragedii. Zawiera witaminę E i prowitaminę B5.  Jest wodoodporny, czego jeszcze nie przetestowałam.  Można go stosować od 6 miesiąca życia. Nie uczula mojego synka, który ma skórę bardzo wrażliwą i skłonną do atopii. Oczywiście kusi także ceną. Ja zapłaciłam około 20 PLN.

Natomiast Krem Musteli jest według mnie lepszy: idealnie się wchłania, nie pozostawia smug, zapobiega uszkodzeniom skóry, jest fototrwały, odporny na działanie wody i potu. Można go używać od pierwszego dnia. Jedynym minusem jest cena, około 50 PLNL.

Wam pozostawiam  ten niełatwy wybór.

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply martak 25 maja 2012 at 7:40 am

    bardzo lubie ziaje, bardzo dobra cena, ladny zapach i nie uczula. Mustela cena zaporowa.

  • Reply mamaJagody 11 września 2012 at 8:27 pm

    Zdecydowanie Ziaja! Dobry, polski produkt. I mówię tu o większości produktów tej firmy. Jako przykład mogę podać krem na rozstępy Musteli i Ziaji. W pierwszej ciąży stosowałam Mustellę, a drugiej Ziaję. Ani w jednej, ani w drugiej ciąży nie wyskoczył mi jeden rozstęp 😉 Po co przepłacać?

  • Leave a Reply