AKCESORIA

Magiczne łyżeczki

27 czerwca 2012

Każda z mam wie jak trudno jest zacząć wprowadzać pokarmy stałe do diety niemowlaka. Prawdziwym wyzwaniem staje się nakarmienie malucha, który pluje jedzeniem i wkłada sobie wszystkie paluszki do buzi. Dziecko jest przyzwyczajone do zasysania pokarmu, a tu nagle ktoś wkłada mu jakiś dziwny plastikowy przedmiot do buzi i każe coś z tym zrobić. Dlatego bardzo ważne jest by ułatwić sobie i dziecku to zadanie maksymalnie. Dlatego też chciałam napisać parę zdań o łyżeczkach do karmienia. Pierwszymi łyżeczkami, które użyliśmy były łyżeczki Babydream, których generalnie nie polecam są zbyt duże i źle wyprofilowane. Następnymi i jak na razie ostatnimi były zmieniające kolor łyżeczki Tommee Tippee. Co najważniejsze łyżeczka jest świetnie wyprofilowana, a dzięki temu z „dzióbka” nie wylewa się aż tak dużo, większość zostaje połknięta. Trzonek jest dość długi, więc nie ma problemu gdy chcemy nakarmić dziecko ze słoiczka. Dodatkowym gadżetem jest to, że gdy pokarm jest zbyt gorący łyżeczka zmienia kolor na żółty. Jest to niesamowite ułatwienie ponieważ nie powinno się smakować pokarmu ze sztućców maluchów, gdyż w jamie ustnej znajduje się najwięcej bakterii. A jak tu nie posmakować i sprawdzić temperaturę jedzenia równocześnie? Jeszcze jednym plusem jest delikatne sylikonowe zakończenie, które nie rani dziąsełek. Bardzo łatwo się je też myje i sterylizuje. Szczerze polecam.

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply Anna 27 czerwca 2012 at 9:08 am

  Ja używałam zwykłych łyżeczek dla dzieci +3m i była z nich zadowolona, za to z jakąś kaszką kupiłam inne chyba z hippa czy tam moze w jakiejś promocji dostałam i były własnie za szerokie:/

 • Reply soul10 27 czerwca 2012 at 9:45 am

  To muszę zapamiętać bo na pewno w przyszłości nam się przydadzą:)

 • Reply greeneyekitty22 27 czerwca 2012 at 9:55 am

  Zgadzam się łyżeczka rewelacja!

 • Reply constance 27 czerwca 2012 at 10:13 am

  Bardzo mi się podobają!!!!

 • Reply majka 27 czerwca 2012 at 11:08 am

  super są te łyżeczki, tez mieliśmy takie! fajny bajer z tym zmienianiem koloru

 • Reply bekka 27 czerwca 2012 at 5:00 pm

  a ja właśnie zastanawiałam się jakie łyżeczki kupić… czytacie w moich myślach

 • Reply grzegorzowa 27 czerwca 2012 at 5:19 pm

  fajny gadżet!!!

 • Reply mamaJagody 11 września 2012 at 8:08 pm

  Też mamy te łyżeczki i sprawdzały się rewlacyjnie. Obecnie jednak, gdy mała ma już prawie 10 mcy mam wrażenie, że są ciut za małe i korzystamy z większego rozmiaru łyżeczek Tommee Tippee.

 • Leave a Reply