Euvax B i moja wściekłość…

25 października 2012

Ten post miał być na zupełnie inny temat, ale w związku z tym, że moje wzburzenie sięgnęło zenitu muszę się z wami tym podzielić. Może zacznę od tego, że zapewne czytałyście nt szczepionek Euvax B (na WZW B), wycofanych z obrotu, w związku z niejednorodnością zawiesiny. Nigdy nie byłam Eko-sadystką i szczepiłam dziecko według wskazań lekarzy. Wiadomości o tym, że moje dziecko mogło być zaszczepione niesprawdzoną, kupioną w Korei ,najtańszą na rynku szczepionką, której serie są wycofywane z rynku polskiego od lat, jest dla mnie bulwersująca. Sporo czasu spędziłam czytając o zaleceniach WHO w sprawie wycofania w/w szczepionki w 2007 r., w której niejednokrotnie poziom związków rtęci przekraczał 83 krotnie normę. Zadaję sobie pytanie, czy nikt tych szczepionek nie bada, nie sprawdza ,czym szczepione są nasze dzieci ,już w pierwszej dobie życia? Czy nikt nie sprawuje nadzoru nad zdrowiem naszych pociech? Co z konstytucyjnym prawem do ochrony zdrowia? Byłam pewna, że mój synek został zaszczepiony innym specyfikiem. Jakże się myliłam! Wczoraj sprawdzając książeczkę zdrowia  zauważyłam wyryte 3 razy Euvax B, w tym dwa razy felerną serią 10012. Jestem  wściekła na Państwo, które naraża nasze dzieci w imię korzyści majątkowych płynących od korporacji farmaceutycznych.

You Might Also Like

11 komentarzy

 • Reply Hafija 25 października 2012 at 6:37 pm

  No bo jak coś jest refundowane to po najniższych kosztach dlatego najlepiej kupować łączone nowej generacji. Ja szczepiłam Euvaxem, ale różne leki non stop są wycofywane z rynku i w każdym leku może zdarzyć się taki smród 🙁 Tak jak każdy lek może wywołać groźne objawy, Wyobraź sobie, że ja puchnę po Ibupromie 😉
  ps: nie nudzi cię ten sezon SOA?

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 25 października 2012 at 7:03 pm

   a szczepiłaś Gabrysia MMR? nas czeka ta szczepionka po operacji… SOA jak może nudzić:)wciągnęłam się bardzo w Homeland:)

 • Reply madeleine 25 października 2012 at 7:30 pm

  ja nie w temacie bo tych szczepionek nigdy nie brałam pod uwagę….

 • Reply takatycia 25 października 2012 at 9:30 pm

  Czytałam o tym już wcześniej, masakra. Pozostaje pytanie w takim razie czym szczepić? Czy alternatywa za lat parę nie okaże się takim samym złem?

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 25 października 2012 at 9:46 pm

   dokładnie tak, wygląda na to, że względy finansowe są ważniejsze niż zdrowie naszych dzieci

 • Reply matrioszka 25 października 2012 at 10:42 pm

  My yez tym zaszczepieni ale inna seria co mnie wcale nie pociesza jakoś.

 • Reply Cicha 26 października 2012 at 8:11 am

  A ja nawet boję się teraz sprawdzać jaka seria u nas…

  U mnie obie dziewczyny szczepione MMR

 • Reply greeneyekitty22 26 października 2012 at 10:55 pm

  ja tez musze to sprawdzić. MASAKRA!!

 • Reply Kruszynka 27 października 2012 at 4:55 pm

  Nigdy nie słyszałam o tych szczepionkach… Masakra jakaś :/

 • Reply mega 22 lutego 2013 at 11:23 pm

  szczepionka euvax B0811 ,zabiła wiele dzieci,których rodzice nie są świadomi przyczyny śmierci.,urodziłam dziecko 17.10.2008 w toruniu,waga 4140,dł 60 cm w pierwszei dobie zostało zaszczepione szczepionką euvax B0811,bez mojej zgody i jakich kolwiek wyjasnień co to za szczepienie,jaka szczepionka ,dzieci zostały zabrane do szczepienia szybko i oddane ,,,,,,,,, ,i zaczął się koszmar,od momentu szczepienia pojawiło się zaczerwienienie oczka,zółtaczka i nieutolony płacz dziecka ,który pamietać będę do końca swoich dni ,3.11.2008 zaczął się dramat i walka o życie, przegrana 15.12.2008,dlaczego po latach wracam do tego? bo ciężko, żyć i udowodnić ,że ta szczepionka zabiła ciecko,wstrząs poszczepienny,uszkodzony centralny system nerwowy,powolna śmierć w cierpieniu.wiele rodziców utraciło dzieci i nie zna przyczyny śmierci,poszukuje rodziców dzieci zaszczepionych szczepionką euvax B 0811 ,z miast szamotuły, nowe miasto lubawskie oraz ciechocinek ,które zostały zaszczepione w toruniu w dniu 18.10.2008, znam przypadek śmierci dziecka 3 miesięcznego ,zaszczepionego euvax B 0811,poznałam rodziców na cmentarzu, przy grobie dziecka,od chwili pojawienia się niepokojących informacji na temat tej szczepionki ,w korei pojawiły się pierwsze zgony,należało natychmiast wycofać wszystkie serie i można było uniknąć wielu dramatów,ale nikt nic nie zrobił , bo to jest biznes ,kto kupił śmiercionośne ,tanie ,koreańskie szczepionki ?kto kupił za 26 zł śmierć,kto odpowiada za śmierć dzieci i dramaty rodziców, dzieci z autyzmem,porażeniem ……….,,podmiot odpowiedzialny widnieje na szczepionce,ale na czym ta odpowiedzialność polega ? ja straciłam sens życia, prace,zdrowie, czy jest cena za cene dramatu ludzkiego?

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 24 lutego 2013 at 11:46 am

   wlaściwie nie wiem co mam napisać słów mi brak by opisać smutek z powodu twojej straty, ja przestałam szczepić gdy dowiedziałam się o Euvaxie. Jak rząd polski może kupować szczepionki, które nie są później sprawdzane w laboratorium, dziwne , że media nie nagłaśniają tej sprawy, jesteś już trzecią osobą, która opisuje podobny scenariusz.

  Leave a Reply