ZABAWKI

O książeczkach ze zwierzątkami…

24 maja 2013

Ostatnio zorientowałam się, że nie kupuję mojemu maluchowi prawie żadnych zabawek. Za to jego mała biblioteczka wciąż rośnie. Ciągle jesteśmy na etapie naśladowania zwierzątek, a w tym celu nabyliśmy mnóstwo książeczek ze zwierzątkami. O to jego ulubione:

1. „Na farmie”, Wydawnictwo Liwona – zdecydowanie Boryska ulubiona książeczka, oprócz zwierzątek znajdują się w niej zdjęcia podstawowych produktów spożywczych. Wykonana jest cała z kartonu.

2. Nasze gospodarstwo, Wydawnictwo Print – książeczka jest rozkładana, wykonana z kartonu. Wielkim plusem jest mnogość gatunków zwierząt.

3. Zwierzęta wiejskie, Wydawnictwo Aksjomat – książeczka kartonowa, podobnie jak pozostałe ze zdjęciami wiejskich zwierząt.

4. Obrazki dla maluchów Wieś, Wydawnictwo Olesiejuk -książeczka kartonowa, z obrazkami zwierzątek.

5. „Zwierzątka z Podwórka”, tekst: Urszula Kozłowska, ilustracje: Monika Stolarczyk – bajeczka opowiadająca o przygodach kota, który wychował się w mieście i przyjeżdża w odwiedziny na farmę. Wielki plus za zabawny tekst i śliczne ilustracje.

6. „Co słychać na wsi”, Wydawnictwo Olesiejuk  – to nasz nowy nabytek, zakupiony w Biedronce, Oprócz świetnych ilustracji można posłuchać odgłosów ośmiu zwierząt wiejskich. Co mojemu szkrabowi sprawia wielką radość.

7. ” Kocham czytać”, zeszyt 2, autor: Jagoda Cieszyńska, Wydawnictwo edukacyjne – właściwie jest to książeczka dla starszych dzieci, uczących się już czytać. Kupiłam ją ze względu na świetne ilustracje. Minusem jest to, że jest wykonana z papieru i boję się, że wkrótce może ulec zniszczeniu;)

Boryś potrafi naśladować kurkę, barana, pieska, krówkę, psa, kota i kaczkę. A tak a propos naśladowania zwierząt przypomniała mi się śmieszna historia, która wydarzyła się w trakcie naszej majówki. Jechaliśmy w trójkę autem, aż tu nagle jakiś mężczyzna niespodziewanie wymusił pierwszeństwo. Na co mój mąż: ” A to baran” W tym momencie Boryś odzywa się ” Beee”:) I jeszcze parę fotek z lektury, oczywiście w różnych pozycjach..

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply corka 24 maja 2013 at 7:04 pm

  niestety mimo usilnych prób nauki, Emilka jest oporna na naśladowanie zwierzątek.
  ale oglądać je w książeczkach czy na żywo bardzo lubi 🙂

 • Reply Emma 24 maja 2013 at 7:51 pm

  Uwielbiam takie książeczki, szkoda tylko, że Wojtek woli je jeść niż oglądać 😛

 • Reply Mordoklejka838 24 maja 2013 at 8:58 pm

  U nas też wiejskie zwierzęta rządzą 🙂

 • Reply Karlita - Cały świat Karli 25 maja 2013 at 12:08 am

  Bardzo fajne książeczki mamy duuuuzo takich i bardzo sobie chwalimy :-))

 • Reply greeneyekitty22 26 maja 2013 at 9:14 am

  u nas tez ciagle książki tylko z samochodami, samolotami, ciuchciami:)

 • Reply ola 27 maja 2013 at 4:07 pm

  U nas książeczki jeszcze nie dawno były nr jeden, teraz trochę się przejadły, ale dzieciom się ciągle gusta zmieniają ;)) Ale Borys widzę, ze mocna zainteresowany!

 • Leave a Reply