Książeczki dla niejadków

7 września 2013

image(110)

Rzecz dzisiaj będzie o książeczce bardzo popularnej, zarówno na świecie, jak i u nas w Polsce. „Bardzo głodna gąsienica” doczekała się już 27 przekładów, a Eric Carle – autor książeczki stał się ulubieńcem dzieci. Gąsieniczka jest niesamowicie sympatycznym stworzonkiem, które co dzień pochłania rózne smakołyki. Mały czytelnik razem z nią uczy się nazw róznych owoców: jabłek, gruszek, śliwek, truskawek i pomarańczek.

image(83)

Boryśkowi najbardziej podoba się fragment, w którym razem wyliczamy co gąsienica pożarła w sobotę. A zjadła bardzo dużo: czekoladowe ciasteczko, lody w wafelku, kiszonego ogórka, plasterek sera, kawałek kiełbasy, dużego lizaka, odrobinę placka, całego serdelka, babeczkę i cząstkę arbuza.

image(84)

Czytając uczymy się równocześnie liczyć i poznajemy dni tygodnia. Dzieki dziurkom w każdym z produktów spożywczych dosłownie przegryzamy się przez nie, a zabawa nie ma końca. Na twarzy małego szkraba widnieje duma, że tak małe zwierzątko potrafi tyle zjeść. Dzięki jedzeniu gąsieniczka rosnie bardzo szybko i zamienia się w pieknego motyla.

image(85)

Jest to niewatpliwie jedna z ulubionych książeczek Boryska, zapewne dzięki pieknym ilustracjom i ciekawej i humorystycznej treści. Kolejną książeczką idelaną dla niejadków jest ” Ela i Olek jedzą” (tekst i ilustracje Catarina Kruusval, Wydawnictwo Zakamarki). Książeczka bardzo prosta, bazujaca głównie na obrazkach przybliża maluchom różne smakołyki. Przedstawione jedzenie jest bardzo proste: jabłka, banany, klopsiki, kanapki, jagody, maliny i wiele innych.

image(87)

image(88) image(89)

Razem z głównymi bohaterami próbujemy i opisujemy każdy szczegół pięknie wygladających dań. A jak się już naczytamy to zazwyczaj głodniejemy i z wiekszą chęcią pałaszujemy obiadek, deserek, owoce. W końcu jak mała gąsieniczka potrafi tyle połknąć to prawie dwulatek może ją dogonić:)

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply nasza-trojka 12 września 2013 at 4:30 pm

  Super ciekawa taka książeczka :))

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

 • Reply ola 13 września 2013 at 12:52 am

  O jaka fajna, prosta w obsłudze książeczka, a jak wiele uczy ! super jest;)

 • Reply greeneyekitty22 13 września 2013 at 10:45 am

  fajna:))) u nas nie ma problemu z jedzonkiem

 • Reply Maluszkowe Inspiracje 4 października 2013 at 9:34 pm

  Dzięki za świetne książkowe inspiracje 🙂 Myślę, że sprawdzą się u nas idealnie 🙂

 • Leave a Reply