GOTOWANIE

Dietetyczne rewolucje!

21 listopada 2014

Zdrowym odżywianiem interesuję się od dłuższego czasu. Nie spoczywam jednak na laurach, ciągle staram się  doszkalać, uczestnicząc w rożnego rodzaju warsztatach. Jestem uzależniona też od niektórych blogów kulinarnych, mogłabym je czytać bez końca, a później godzinami eksperymentować w kuchni. Zdecydowanie wierzę w powiedzenie : ” Jesteś tym co jesz”. Gdy dostałam zaproszenie od firmy Oleofarm na spotkanie w ramach projektu ” Mamy czas na zdrowie” bardzo się ucieszyłam, że będę mogła dowiedzieć się i nauczyć czegoś nowego w kwestii zdrowego odżywiania.  Spotkanie odbyło się w Art Hotelu, który idealnie pasował do charakteru eventu.  Część merytoryczna uzmysłowiła mi jak ważne jest kształtowanie nawyków żywieniowych u małych dzieci i dokładne czytanie etykiet. Niestety produkty, które są skierowane bezpośrednio do dzieci zawierają dużo substancji szkodliwych i niezdrowych takich jak chociażby syrop glukozowo-fruktozowy, czy tłuszcze trans. Dietetyczka Anna Drzyzga opowiadała jak powinno wyglądać rozszerzanie diety u maluchów, jakich produktów powinniśmy unikać i jak komponować zbilansowane i zdrowe posiłki dla naszych szkrabów.

DSC_5905

DSC_5903 DSC_5912

Po części merytorycznej przyszedł czas na małe szkolenie, które poprowadził szef kuchni Art Hotelu Grzegorz Pomietło. W parę minut pokazał nam jak zrobić pyszne pesto, pastę z awokado, sałatki, twarożki. W każdym przepisie Pan Grzegorz wykorzystywał różne oleje Oleofarm: z pestek winogron, pestek dyni i moreli.

DSC_5897 DSC_5926 DSC_5906

Później my miałysmy szansę się wykazać. Na sali zawrzało, z zastawionych stołów zaczęły znikać poszczególne składniki i przyprawy. Dziewczyny mieszały, przyprawiały, miksowały, w końcu dekorowały. Ja wraz z moją współtowarzyszką Kasią wyczarowałyśmy pyszną sałatkę z botwinką, pomidorkami koktajlowymi, serem tofu, kiełkami słonecznika i dressingiem z soku z granatu i olejem z awokado.

DSC_5929

Wyszła pyszna, ale z perspektywy czasu myślę, że był to przepis bardziej dla nas dorosłych, niż dla dzieci. Dlatego zapewne nie wygrałyśmy;P Ale nie wygrana była najważniejsza, tylko atmosfera, która była świetna. Wszystko dzięki wyborowemu towarzystwu. Dzięki dziewczyny (Sposobynadzieci, Mama Granda, Mamą i żoną być, SynAlek, Olka fasolka, Edek i my, Joanna Śliwińska Photography za pogaduchy:*

DSC_5900 DSC_5940

DSC_5939

Dziękuję także organizatorom za warsztaty dopracowane w każdym szczególe:) Oby więcej takich inicjatyw propagujących zdrowe żywienie:)

DSC_5923 DSC_5901DSC_5916DSC_5936DSC_5918

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply SposobyNaDzieci 21 listopada 2014 at 8:06 pm

  Teraz i ja mogę coś o warsztatach u siebie napisać, mam skład naszej sałatki 😉

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 25 listopada 2014 at 2:38 pm

   hihi, ja to już trochę nie pamiętam co w niej było;)

 • Reply Junior 24 listopada 2014 at 10:18 am

  Świetna relacja 😉 Ciekawe czy i ja bym się sprawdziła w takich warsztatach 😉 Szkoda, że nie mogłam być tam z Wami 🙂

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 25 listopada 2014 at 2:39 pm

   na pewno byś się sprawdziła, liczyła się kreatywność:)

  Leave a Reply