Szekspir miał rację

30 grudnia 2014

Szekspir powiedział kiedyś pewna sentencję, która wraca do mnie dość często: ” ŻYCIE NIE JEST GORSZE LUB LEPSZE OD NASZYCH MARZEŃ. JEST PO PROSTU ZUPEŁNIE INNE„. Te właśnie słowa idealnie pasują do naszych Świąt, tak przez nas wszystkich wyczekiwanych i upragnionych, wizualizowanych sielskimi pocztówkami.  O ile okres przedświąteczny był przepełniony duchem świąt: wspólne dekorowanie domu, pieczenie, czytanie tak przez Boryska lubianych świątecznych książek, to samo Boże Narodzenie nie było już tak radosne i niewiele miało wspólnego z miłą i rodzinną atmosferą. Zaczęło się od niewinnego rotawirusa, który na tyle zdołał osłabić mały organizm, że nie był on w stanie się bronić przed innymi nieproszonymi wirusami. W Wigilię wszystko zaczęło się od niewinnego kaszlu, a dzień później  pojawiła się gorączka prawie 40 st i katar w ilościach nie do opisania. kaszel dusił go tak, że nie mógł złapać tchu. Dzięki temu wydarzeniu stałam się mistrzem opukiwania pleców, polecam wszystkim, którzy chcą ustrzec swoje dziecko od zapalenia oskrzeli. Święta upłynęły nam z muzyką inhalatora i płaczu zamiast kolęd, z ciągłym noszeniem, opukiwaniem, proszeniem o zjedzenie czegokolwiek. Z atmosfery świątecznej nie zostało nic, jedynie pięknie przystrojony dom, który nie miał już żadnego znaczenia. Każde wydarzenie, jest jakąś lekcją, my rozumieliśmy, że często zapominane przez nas zdrowie jest wartością najwyższą. Bez niego nic tak naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia.

P.s. Mam nadzieję, że u was klimaty bardziej pozytywne:)

DSC_7388 DSC_7389

You Might Also Like

9 komentarzy

 • Reply Lefti 30 grudnia 2014 at 4:35 pm

  Bidulek kochany, mam nadzieję, że już lepiej 🙂

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 2 stycznia 2015 at 2:41 pm

   tak lepiej, tylko mnie położyło:)

 • Reply małgo 30 grudnia 2014 at 6:24 pm

  niestety,, będzie lepiej,, bo to będzie nasz wspólny rok 🙂

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 2 stycznia 2015 at 2:42 pm

   mam taka nadzieję:*

 • Reply Justyna 31 grudnia 2014 at 12:38 am

  U nas niestety podobne klimaty. Na szczęście nie Janek. Ale Wigilię i święta spędziliśmy u taty – ulubionego dziadka w szpitalu. Dobrze, ze choinkę ubraliśmy już na początku grudnia, to zdążyłam sie nia nacieszyć!

 • Reply greeneyekitty22 31 grudnia 2014 at 10:40 am

  cała prawda..u nas dzieci były zakatarzone, a ja z jelitówką więc nic nie mogłam zjeść na wigilię…ale było fajnie…cudne święta nie narzekam :))))

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 2 stycznia 2015 at 2:42 pm

   kochana widzę, że podobne klimaty

 • Reply Martyna i Paulina Kwiatkowskie 31 grudnia 2014 at 6:09 pm

  Buuuu nie lubimy. Mamy nadzieję, że już lepiej.

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 2 stycznia 2015 at 2:43 pm

   Borys lepiej, teraz kolej na mnie

  Leave a Reply