GOTOWANIE

Superżywność – recepta na dłuższe życie

28 maja 2015

„Wiem, że nic nie wiem”, tak w skrócie należałoby opisać odczucia po lekturze książki Davida Wolfe „Superżywność”. W świecie zdominowanym przez produkty modyfikowane genetycznie, czy wręcz tworzone od podstaw w laboratoriach, powrót od naturalnych zasobów protein, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy wydaje się być jedynym słusznym wyborem.

Autor na niemal czterystu stronach zabiera nas w do mniej lub bardziej znanych zakątków naszej planety, wskazując mityczne rośliny, które zbawiennie wpływają na nasz organizm. Za każdym razem barwnie opisuje historie wykorzystania super produktów. Przytacza przy tym: fakty, legendy oraz korzyści spożywania wspomnianych darów natury. Jest to bez wątpienia jedna z najlepiej przygotowanych „quasi encyklopedii” żywieniowych. Solidne must-have dla osób, które wymagają od spożywanych produktów wartości wykraczających poza popularny ekostandard.

Całość uzupełniają przepisy, które jednocześnie są najsłabszym elementem misternie tworzonej układanki zatytułowanej „Superżywność”. Kuchnia jest moim małym „placem zabaw” pełnym niecodziennych produktów wykorzystywanych każdego dnia w intrygujących konfiguracjach. Jednakże poziom skomplikowania w przypadku niektórych przepisów wymaga wspięcia się na mistrzowski poziom „kuchennego zaangażowania”, zarówno od strony przygotowania, jak i wytrwałości w poszukiwaniu proponowanych składników. Nie umniejsza to jednak znaczenia tej pozycji, którą można polecić tym którzy chcą, mogą i planują zatroszczyć się o własne zdrowie na wyższym poziomie.

Jeżeli interesujecie się zdrowym odżywianiem i chcecie dowiedzieć się więcej o takich super produktach jak: jagody goi, aloes, miód, maka, kokos, spirulina, kakaowiec i wiele innych, sięgnijcie po dzieło Davida Wolfe, eksperta od surowej diety i pomysłodawcę ultrazdrowej czekolady w wersji row. Książkę można kupić TUTAJ.

DSC_9274_Fotor DSC_9499_Fotor

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply Matko Zabawko 29 maja 2015 at 1:50 pm

  Czyli coś dla mnie. Szukam i uczę się zdrowego odżywiania.
  Zapisałam sobie link i jak wpłynie kasa na konto zamawiam 🙂

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 30 maja 2015 at 10:27 am

   widzę, że jesteśmy na podobnym etapie, u mnie już się te wszystkie książki nie mieszczą;)

  Leave a Reply