KOSMETYKI

Pomarańczowe orzeźwienie od marki Mokosh

24 lipca 2015

Hydrolat pomarańczowy to kolejny kosmetyk od marki Mokosh, który mam przyjemność testować. Jest to moje największe kosmetyczne zaskoczenie ostatnich miesięcy. Właściwie nie wiedziałam czego się mogę spodziewać po użyciu tego specyfiku o przedziwnej nazwie. Producent dość lakonicznie opisuje jego działanie.

Jak działa hydrolat?

Hydrolat działa przeciwzapalnie, tonizująco, nawilżająco. Poza tym wygładza i odświeża nasza skórę. W moim przypadku użycie tej pomarańczowej mgiełki w znacznym stopniu zlikwidowało powstające od jakiegoś czasu ciążowe wypryski. Temu wyzwaniu nie podołały inne kosmetyki. Sama aplikacja tego specyfiku jest niesamowicie przyjemna. Hydrolat zapakowany jest w szklany flakonik z rozpylającą końcówką. Wieczorem po umyciu twarzy rozpylam mgiełkę na twarz i szczególnie przy wysokich, letnich temperaturach odczuwam  bardzo miły orzeźwiający chłód. Skóra jest wyraźnie stonizowana i nawilżona.

Skład: 

Hydrolat stworzony został na bazie wody termalnej z lodowca, która chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Woda kwiatowa z pomarańczy nadaje kosmetykowi piękny kwiatowy zapach, ale także działa nawilżająco i regenerująco.

Jak stosować?

Ja używam hydrolatu jak toniku, raz dziennie, wieczorem. Choć można go stosować częściej, szczególnie w okresie letnim jako chłodzącą mgiełkę. Kosmetyk ten można także zmieszać z glinką i olejem bazowym tworząc maskę na twarz. Tej opcji nie próbowałam.

Jest to jeden z niewielu kosmetyków, który tak bardzo i pozytywnie mnie zaskoczył. Jeżeli macie problemy z róznego rodzaju wypryskami możecie być pewni, że hydrolat od marki Mokosh na pewno wam pomoże. Poza tym nie ma nic przyjemniejszego niż chłodząca, pomarańczowa bryza w letni, upalny dzień:) Więcej informacji TU i TU.

DSC_1471_Fotor

DSC_1473_Fotor

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply