AKCESORIA

Torba dla noworodka do szpitala

5 listopada 2015

 Przed spakowaniem torby  dla noworodka warto odwiedzić stronę szpitala, w którym chcemy rodzić. Często znajdziemy na niej odpowiedź i konkretną listę w co powinnismy zaopatrzyć naszego świeżo urodzonego maluszka.  W szpitalu w którym ja zamierzam rodzić owa lista nie jest zbyt długa. Właściwie do torby powinnam zapakować jedynie pampersy, chusteczki nawilżające i krem na odparzenia.  Z autopsji natomiast wiem, że warto wziąć odrobinę więcej  rzeczy. Każda już rodząca mama wie jak ubierane są noworodki po porodzie. W Polsce są to zazwyczaj sztywne, jakby wykrochmalone, pochodzące z poprzedniej epoki kaftaniki i pajacyki. Boryś dostał niestety uczulenia właśnie po takim cudnym, „prawie stojącym” ubranku. Dlatego tym razem zamierzam szybko przebrać małego Hugo w miękkie ciuszki. Poniżej przedstawiam wam moją listę, na której nie mogło zabraknąć:

kremu na odparzenia i chusteczek nawilżających od Musteli

pieluszek Pampers

pieluszek tetrowych (5 sztuk)

smoczka (Suavinex)

body 3 sztuki

kaftaników (3 sztuki)

pajacyków (3 sztuki)

niedrapek (1 para)

2 czapeczek

kocyka

ubranek na wyjście ze szpitala

Zapomniałam o czymś?

DSC_2936_FotorDSC_2951_Fotor

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply Magda 5 listopada 2015 at 11:00 pm

  Frida albo inny odciągacz do noska, nie ze katar od razu ale suche powietrze w pomieszczeniach w porównaniu ze środowiskiem w jakim bobas przebywal. U mnie dwukrotnie taki gadżet byl niezbedny (wg mnie canpol najlepszy( bo miekka silikonowa koncowka) i to chyba jedyny udany produkt tej firmy )

 • Reply Magda 5 listopada 2015 at 11:01 pm

  I podkladki do przewijania zapakuj.

 • Reply Matko Zabawko 5 listopada 2015 at 11:44 pm

  Ja musiałam poprosić o nowe ubranka, bo te które spakowałam były za małe 😀 Antek ze swoją masą, nie mieścił się w pajace. A czapeczki okazały się zbędne.

 • Reply Martyna i Paulina Kwiatkowskie 11 listopada 2015 at 2:23 pm

  Coś nam się wydaje, że to już lada moment i mały dżentelmen będzie z Wami. Lepiej chyba wziąć więcej, niż zaś żałować, że się czegoś zapomniało.

 • Leave a Reply