AKCESORIA

Mamas and Papas Sola 2, nasz wybór

7 stycznia 2016

Wybór wózka należy do najtrudniejszych decyzji jaką przyszli rodzice muszą podjąć. Ja nie znoszę tego typu zakupów, które zawsze musi poprzedzać dokładne przetrząsanie for, czytanie sprzecznych opinii, odwiedzanie sklepów gdzie każdy sprzedawca doradza ci inny wózek. Sama zmieniałam zdanie 100 razy. Czasami wydawało mi się, że niezbędny będzie pojazd z 3 kółkami, z którym będę mogła biegać i jeździć po lesie. Później prawie kupiłam typową miejską brykę. Szczerze, byłam już tak zmęczona czytaniem opinii innych użytkowników, jednych zachwalających wózek X, innych odradzających ten sam pojazd, że wydawało mi się, że nic już nie kupię, a dziecko będę nosić albo na rękach albo w chuście. Hugo urodził się pod koniec listopada, dlatego ten wariant wydawał mi się dość nierealny. W końcu moim wybawieniem stała się sąsiadka, która ogarnęła ten cały bałagan internetowy, przeanalizowała za i przeciw i wybrała wózek prawie idealny. Ja postanowiłam skorzystać z jej wiedzy i „skopiowałam” pomysł.

Mój wybór: Mamas and Papas Sola 2.

W związku z tym, że jestem raczej drobną, małą osóbką zakup wózka dużego i ciężkiego nie wchodził w grę. Sola na moje szczęście jest leciutka, bo waży około 10 kilo, wszystko dzięki aluminiowemu stelażowi.

DSC_3374_FotorWózeczek prowadzi się bardzo dobrze. Od miesiąca przemierzam nim wrocławskie chodniki i ulice. Obecne warunki pogodowe są dość niekorzystne, a wózek świetnie jeździ zarówno po śniegu jak i lodzie. Pomimo swoich piankowych kółek, których bałam się najbardziej, podjechanie pod krawężnik nie wymaga większego wysiłku, a pojazd dobrze amortyzuje. Przednie kółka są skrętne z możliwością zablokowania, a hamulec znajduję się w dostępnym miejscu.

DSC_3380_Fotor

W związku z tym, że często zdarza mi się robić zakupy podczas spaceru, nie wyobrażam sobie, żebym musiała nosić torby i pchać wózek równocześnie. Na moje szczęście Sola ma spory kosz, w którym spokojnie zmieszczą się dwie reklamówki z zakupami.

Rączka do prowadzenia wózka jest piankowa i dostosowuje się do wzrostu rodzica, dzięki możliwości regulacji góra-dół.

Największym plusem Soli jest niewątpliwie design. Materiał z którego wykonana jest gondola to piękny i świetnej jakości jeans. Budka jest duża z siateczkowym okienkiem, które świetnie się sprawdzi w letnich temperaturach. Najwiecej złych opinii dotyczy właśnie owej gondoli, a dokładniej jej rozmiaru. (68 cm *32 cm) Mój miesięczny maluch, który nie należy do najmniejszych ma jeszcze sporo miejsca. Dlatego jestem ciekawa czy rzeczywiście z biegiem czasu okaże się, że szybko będzie musiał się przenieść do spacerówki.

DSC_3382_Fotor DSC_3381_Fotor

Wózek składa się bardzo łatwo z blokadą, dzięki której nie otworzy się w trakcie podróży. Świetnym pomysłem jest także możliwość złożenia stelaża wraz ze spacerówką. Możemy także dokupić adaptery do wózeczka i zamontować foteliki samochodowe Maxi Cosi lub Cybex.

DSC_3383_FotorDSC_3386_Fotor

Nie mogę się już doczekać wiosny, gdy przesiądziemy się do spacerówki, która wyróżnia się piękna kolorową budką.

SOLA2 jest przeznaczona dla dzieci od urodzenia do 15 kg (ok. 3 – 4 lata)
Wymiary wózka rozłożonego: ok. 107 cm wysokość x 60 cm szerokość x 96 cm długość
Wymiary wózka po złożeniu: ok. 32 cm wysokość x 60 cm szerokość x 85 cm długość
Waga wózka spacerowego: ok. 10 kg

Wózek można kupić TU.

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply Martyna i Paulina Kwiatkowskie 7 stycznia 2016 at 9:42 pm

  Chyba słyszałyśmy kiedyś o tej firmie, wózeczek zapowiada się fantastycznie – lekki i ze ślicznym designem.

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 11 stycznia 2016 at 12:44 pm

   to prawda:)

 • Reply Wika 8 stycznia 2016 at 10:04 pm

  Bardzo ładny, nie znałam wcześniej tej marki. My mamy Fun z Teutonii i również sądzę, że dogłębna analiza wózkowego rynku się przydała i podjeliśmy dobrą decyzję.
  Dla mnie najważniejsze było by gondolę można było montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy, by był jednak czterokołowy i miał obszerny kosz na zakupy

  • BOBOBEBE
   Reply BOBOBEBE 11 stycznia 2016 at 12:45 pm

   kosz, montowanie przodem i tylem, waga to były moje priorytety.

  Leave a Reply